Dlaczego światło jest ważne

Jak światło buduje atmosferę i nastrój

Wyobraź sobie, że jesteś… na romantycznej wieczornej randce w małej knajpce. W tle słychać nastrojową muzykę, na stole świeczka a w powietrzu unosi się delikatny zapach perfum Twojej „drugiej połówki”.

Kelner nalewa wino, a Ty wpatrujesz się w wielkie oczy po drugiej stronie stolika. Siedzicie sobie, jest miło i przyjemnie, aż tu nagle BACH!

Wszystkie światła w lokalu nagle się zapalają!

Gdzie się podziała romantyczna atmosfera? Niby wszystko jest jak przed sekundą: Wy, muzyka, zapachy, wino… nawet ta biedna świeczka dalej się pali. Ale gdzie się podział nastrój i klimat?

Koncert. Zespół szaleje, publiczność czuje na sobie rytmiczne uderzenia basu. Na scenie jasno jak w szpitalu. Stoisz, słuchasz… jest jakoś dziwnie, prawda? Nie ma „tego czegoś”. Nie ma świateł, które idealnie zaaranżowane dopełniają każdą piosenkę.

Nie ma show.

Przykład z życia wzięty

Kiedy zajmowałem się oświetleniem podczas występów kabaretu Paranienormalni – zanim powstała firma decolights – zrobiłem pewien test. Graliśmy dwa spektakle pod rząd w jednym miejscu. Wtedy w programie był skecz z beatboxem, cover Adele i kilka innych muzycznych smaczków.

Podczas pierwszego występu świeciło się tylko białe światło. Jak na konferencji. Wiadomo – kabaret, ludzie klaskali i śmiali się do rozpuku.

Tak kiedyś wyglądała dekoracja kabaretu Paranienormalni
Tak kiedyś wyglądała dekoracja kabaretu Paranienormalni

Drugi występ to był show. Dynamiczne światła błyskały podczas beatboxowania, charakterystyczne scenki podczas skeczów były rozjaśniane, przyciemniane i podkreślane różnymi kolorami. W czasie dżingli cała dekoracja pulsowała, podobnie podczas piosenek.

Efekt? Reakcje publiczności podczas drugiego występu były zdecydowanie intensywniejsze.

Widzisz już?

Każdy z nas zna takie sytuacje, kiedy światło tworzyło „to coś”. Atmosferę i nastrój które sprawiały, że wieczór był jakiś taki „fajniejszy”.

Ognisko o 12 w południe nie daje takiej frajdy jak wieczorne spotkanie przy trzaskającym ogniu. To dalej jest to samo ognisko, takie samo ciepło, te same dźwięki i zapachy… ale jednak czegoś brak.

A co z tymi weselami?

Wesele również jest taką okazją, podczas której nastrój jest bardzo ważny. W końcu taka okazja się nigdy nie powtórzy (wiem, że może, ale to nigdy nie będzie pierwsze wesele – mam Cię!).

Wiele popularnych sal wygląda tak, jakby ktoś na nie wylał wiadro białej farby. Wszystko jest białe: Ściany, firanki i zasłony, obrusy, pokrowce na krzesła, skirtingi na stołach.

A przecież wystarczy dodać odrobinę świetlnych smaczków tu i tam i sala będzie nie do poznania! Idealnie dopasowane oświetlenie, zgrane z dekoracjami, kolorami bukietów i dodatków sprawia niesamowite wrażenie.

Tak dekoracja światłem zmienia obliczę sali weselnej
Tak dekoracja światłem zmienia obliczę sali weselnej

Możesz przeczytać co mają na ten temat do powiedzenia nasi klienci. Zobaczysz, że nie tylko oni byli zaskoczeni efektem! Referencje znajdziesz tutaj.

A przecież to tylko – i aż – światło!

Jeśli chcesz zamówić na swoje wesele profesjonalnie zaaranżowane oświetlenie – zadzwoń lub napisz i zarezerwuj termin już dziś.

Zadzwoń:

884-827-922

lub napisz na adres

biuro@decolights.pl

Możesz też skorzystać z formularza poniżej:

O dostępności terminów decyduje kolejność zgłoszeń – kto pierwszy ten lepszy.